Zagórze Śląskie na epidemicznym wyjeździe

Zagórze Śląskie to wieś położona w woj. dolnośląskim pomiędzy Górami Sowimi a Górami Czarnymi. Większe miasta w okolicy Zagórza to Wałbrzych, Świdnica i Świebodzice. Poznaj razem ze mną Zagórze Śląskie, jego atrakcje i okolicę.

Z okazji 3-go maja postanowiłem wraz z moją żoną udać się na pierwszą wycieczkę po pandemicznym coronawirusowym odosobnieniu. Kilka tygodni w czterech ścianach plus dodatkowo kilka lat bez wychodzenia w rejony górskie (zwykłe lenistwo spowodowane przemęczeniem w pracy) zmotywowało nas do zamiany stylu życia. Postanowiliśmy wdrożyć w swoim życiu więcej ruchu. Więcej wyjazdów za miasto, spacerów, aktywności fizycznej. I te obietnice rozpoczęliśmy od krótkiego wyjazdu właśnie do Zagórza Śląskiego.

Zagórze Śląskie – okolica Poniżej mapa naszej wycieczki. Zaznaczam, że to trasa czysto rekreacyjno-spacerowa dla 40-to letnich emerytów.

Zagórze Śląskie – atrakcje

Wycieczkę rozpoczęliśmy od darmowego parkingu. Tak, są gdzieś jeszcze darmowe parkingi (na mapie zielona flaga). Z parkingu poszliśmy mostem nad Jeziorem Bystrzyckim, czerwonym szlakiem w kierunku Zamku Grodno. Niestety na zamku, z powodu coronawirusa,  otwarty był tylko dziedziniec dlatego tym razem odpuściliśmy sobie zwiedzanie.

Po krótkim pobycie przy Zamku Grodno udaliśmy się z powrotem w kierunku mostu aby stamtąd wyruszyć  żółtym szlakiem wzdłuż jeziora Bystrzyckiego  do zapory nad Jeziorem Bystrzyckim. Tutaj droga w miarę prosta, spokojna wzdłuż zieleni drzew. Po drodze napotkać można liczne tablice informacyjne z których można dowiedzieć się o faunie i florze tutejszych miejsc,  o zaporze oraz elektrowni wodnej Lubachów, itp.

Na koniec pospacerowaliśmy trochę po lesie i wróciliśmy do domu.

Zagórze Śląskie – noclegi

Baza noclegowa w okolicach Zagórza i jeziora Bystrzyckiego jest w miarę rozbudowana. Jest duży hotel Maria Antonina który posiada do wynajęcia domki nad brzegiem jeziora. Widziałem też jakieś kwatery prywatne oferujące noclegi. Ze względu na dużą ilość ryb w jeziorze, jezioro Bystrzyckie to główna atrakcja dla wędkarzy.

Wycieczka nie była jakaś ambitna ale też i nie miała taka być. To zwykły wyjazd celem rozruszania kości i popatrzenia na ludzi.

Jeżeli zainteresowało Cię miejsce tej wycieczki zobacz krótki film o tym miejscu.

Jeżeli film Ci się spodobał to go polajkuj i zasubskrybuj mój kanał. A jeżeli znasz jakieś inne ciekawe trasy w okolicy Zagórza Śląskiego to napisz w komentarzu pod filmem. Być może skorzystam przy następnej wyprawie w te piękne miejsce.

Andrzej

Andrzej. Facet po 40-stce. Miłośnik zdrowia, zdrowego stylu życia, autor tego bloga. I tak tego nikt nie czyta :)

View all posts by Andrzej →