Kilka słów o mnie

Mam na imię Andrzej. Urodziłem się w 1975 r.

Byłem zuchem i harcerzem. Pamiętam psa Pankracego i Teleranek. Korzystałem z wdzwanianego internetu 0202122 i zazdrościłem kolegom, którzy mieli łącze SDI (całe 2 Mb/s) w TP SA. Pamiętam wszystko to co działo się w latach 90-tych – najlepszych latach ostatnich lat. I jedno co mogę powiedzieć – kiedyś było lepiej. Oczywiście mówię to tylko z pozycji dziecka i młodzieńca tamtych lat. Wiem, że te czasy już nie wrócą. Teraz jest tak spragniona przez większość demokracja i kapitalizm. Pamiętam, jak ciocia z RFN-u przywoziła piwo i inne cuda dostępne u nas tylko w Baltonie. Uczyli mnie nauczyciele, którzy niczego mnie nie nauczyli. Technikum elektroniczne zmarnowało mi 5 lat życia. Politycznie neutralny.

Teraz mamy internety nawet 1 Gb/s, i pełne półki, Niestety nie mamy tylko normalności. Każdy pędzi za pieniądzem, karierą. Co gorsza wszystko to odbywa się po tzw. trupach. Dla wzbogacenia się większość jest w stanie sprzedać drugiego człowieka. Żyjemy schematycznie, nie myślimy, jesteśmy coraz bardziej roszczeniowi. Bierzemy ale nie nic nie dajemy. Teraz światem rządzi pieniądz.

Ja tego nie akceptuję i się z tym nie zgadzam. Jako facet po 40-stce nie rozumiem wielu rzeczy, powoli zaczynam nie nadążać za niektórymi nowinkami światowymi. Niestety nie posiadam dziatwy, więc po części nie mogę być na bieżąco z tym wszystkim. Nie zmienia to faktu, że wychowany zostałem na człowieka uczciwego, skromnego, pragnącego aby na świecie panował spokój, ład i porządek. Aby każdy był dla siebie miły i sobie pomagał. Teraz już wiem, że tak się nie da. Nie te czasy.

A zdrowie, dieta i sport? No cóż. Lepiej się żyje będąc zdrowszym.

Jestem optymistycznym realistą. Przynajmniej takim staram się być.

Kontakt ze mną: facet40plus@vp.pl