Mrągowo, Mikołajki, Ełk, jezioro Śniardwy – Urlop 2021 cz. 2

Jedne z najważniejszych miast Warmii i Mazur. Mrągowo, Mikołajki, Ełk. Dodatkowo największy akwen wodny w Polsce. To wszystko znajdziesz w drugiej części mojego urlopu 2021. W tamtych rejonach Polski naprawdę jest co oglądać, zwiedzać i podziwiać. Można przejechać setki kilometrów. Starałam się wybrać te najciekawsze miejsca warte zobaczenia.

Zapraszam Cię na 2-gą część urlopu 2021 na Warmii i Mazurach. Miłego oglądania. Nie zapomnij polajkować i zasubskrybować mojego kanału. Jeżeli masz jakieś uwagi i spostrzeżenia dotyczące miejsc z filmiku napisz w komentarzu pod filmem. Chętnie poczytam.

Jeżeli nie oglądałeś części pierwszej Najlepsze miasta i atrakcje Warmii i Mazur zapraszam do oglądnięcia.

Mrągowo, Mikołajki, Ełk, jezioro Śniardwy – atrakcje i krajobrazy

Poniżej krótki skrót tego, co możesz zobaczyć w filmie.

Mrągowo – atrakcje turystyczne warte zobaczenia

Do tej pory o Mrągowie słyszałem tylko z opowiadań. Nigdy nie byłem w tym mieście. Słyszałem tylko o Pikniku Country, o Kabaretonie. Widziałem w telewizji relacje z tych imprez. Zawsze to miasto owiane było dla mnie nutką tajemniczości. Postanowiłem w końcu rozwiać tę tajemniczość.

Ponieważ były to tylko odwiedziny przejazdem, wybrałem najważniejszą atrakcję Mrągowa: Amfiteatr Mrągowo. To w nim odbywają się imprezy i koncerty takie jak Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country i inne. Zauroczyły mnie jeszcze żaglówki, czysta woda i sympatyczni mieszkańcy. I tak będę musiał tam jeszcze wrócić żeby w pełni poznać wszystkie atrakcje tego miasta. Mrągowo i jego atrakcje przyciągają.

Miasto Ełk – spokojne, mazurskie miasteczko

To miasteczko odwiedziłem przypadkowo. Pomimo że Ełk jest największym i najludniejszym miastem na Mazurach nie dało się tego odczuć. Dwie godziny pobytu w nim zapamiętałem jako spokojne miasto z dobrymi pierogami, z zalewem, z Parkiem Solidarności. Na pewno jest tam wiele innych atrakcji i zabytków ale ich zwiedzanie zostawię na następny raz.

Śniardwy – największe jezioro w Polsce

Po zwiedzeniu kilku miast i miasteczek, po 2-3 godzinach drogi z pięknymi widokami mazurskich jezior dojechaliśmy nad jezioro Śniardwy – największego jeziora w Polsce. Myślę, że o tym miejscu za dużo nie da się napisać. To oaza spokoju, relaksu, odpoczynku od miastowego zgiełku. Szum fal, latające jaskółki (dzięki nim nie było komarów), relaks. Polecam każdemu zmęczonemu odwiedziny tego miejsca.

Mikołajki – atrakcje w skrócie

Mikołajki to przede wszystkim żaglówki. Duży port i zasumowane przy nim zarówno małe łódeczki jak i ogromne jachty. Dzięki ładnej, długiej promenadzie można zwiedzić część tego miasta. Niestety pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała dlatego nie mogliśmy za wiele zwiedzić. Ale było ładnie.

Piękne widoki i krajobrazy, czyste powietrze i czysta woda. Ciepło i jakiś taki spokój to elementy tego regionu, które mnie zachwyciły. To elementy, które pozostają gdzieś w człowieku. Gdy na co dzień mieszka się w dużym mieście, człowiek potrzebuje czasami takiego oderwania od codzienności, od hałasu. Pomimo, że na Mazury mam ponad 500km. na pewno jeszcze nie raz odwiedzę tę część Polski do czego i Was namawiam.

Andrzej

Andrzej. Facet po 40-stce. Miłośnik zdrowia, zdrowego stylu życia, autor tego bloga. I tak tego nikt nie czyta :)

View all posts by Andrzej →