10 powodów dla których warto odwiedzić Ostródę

W Ostródzie byłem pierwszy raz. Przez 5 dni zwiedzałem to miasto poznając atrakcje turystyczne Ostródy, ludzi i inne ciekawe miejsca. Pomimo, że miasteczko jest niewielkie znalazłem kilka atrakcji wartych zobaczenia.

Wszystkie ciekawostki z moich obserwacji zebrałem w formie filmu i z nich powstał ten o to telegraficzny skrót. Pod filmem znajdziesz krótkie streszczenie i opis każdej z atrakcji ale myślę, że lepiej oglądnąć film.

Ostróda – atrakcje turystyczne 2021

Poznaj moje TOP 10 powodów dla których warto przyjechać do Ostródy.

1. Piękna i czysta przyroda w Ostródzie

Jezioro Drwęckie i okoliczne lasy to źródła niezapomnianych wrażeń. Oprócz jeziora Drwęckiego mamy jeszcze do dyspozycji inne jeziora w Ostródzie – jezioro Smordy, Puzy, Sajmino i Perskie. Otaczające Ostródę lasy to świetne miejsce na wypoczynek wśród zdrowej przyrody. Jest gdzie pochodzić lub pojeździć rowerami. Liczne lasy i ścieżki rowerowe zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu.

2. Ostródczanie to przyjaźni ludzie

Bez mapy ciężko zorientować się w uliczkach Ostródy. Często zaczepialiśmy Ostródczan i pytaliśmy np. o drogę czy o jakieś ciekawe miejsca do zwiedzania. Zawsze uzyskaliśmy pomoc, każdy chętnie zamienił kilka zdań. Odniosłem wrażenie, że w Ostródzie czas płynie wolniej. Mieszkańcy żyją spokojniej dzięki czemu znajdowali czas na turystyczne rozmowy.

3. Bezpłatny sprzęt pływający

Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Ostródzie istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczania sprzętu pływającego. Do dyspozycji mamy kajaki, rowery wodne, deski do pływania, łódeczki, rowerki dla dzieci i inny sprzęt pływający. Urząd Miasta Ostróda utworzył punkt gdzie oprócz wypożyczalni sprzętu można skorzystać z rozbudowanego placu zabaw dla dzieci. Całkiem pokaźny park linowy codziennie przyciągał wiele dzieciaków z rodzicami. Takie warmińsko-mazurskie atrakcje dla dzieci przygotował UM Ostróda. Wypożyczalnia czynna jest w godz. 11-19.

4. Niskie ceny atrakcji w Ostródzie

Osobiście uważam, że hotele i noclegi w Ostródzie a także restauracje, bary dostępne są w przystępnych cenach. W porównaniu z nadmorskimi kurortami czy innymi miastami Ostróda utrzymuje ceny na niskim poziomie.

5. Mała liczba turystów

W Ostródzie byłem na początku sierpnia czyli w szczycie sezonu urlopowego. Spacerując po trakcie spacerowym nie zauważyłem wzmożonego ruchu. Od czasu do czasu mijały nas grupki turystów, pary oraz mieszkańcy. Nie było hałasu czy nadmiernego ruchu rowerowego. Taki klimat to jest to co lubię. I polubi go każdy, kto szuka spokoju.

6. Imprezy rozrywkowe w amfiteatrze

W okresie czerwiec-wrzesień na deskach amfiteatru w Ostródzie można oglądać kabarety i zespoły muzyczne. Odbywają się koncerty, festiwal disco polo, Kabareton oraz inne ciekawe imprezy.

7. Historyczny charakter Ostródy

Warto poznać Ostródę od strony historycznej. Znajdujące się w Ostródzie zabytki to m.in. Zamek z 1300 roku, Kościół św. Dominika Savio, Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Pomnik Jedności Europejskiej, Wieża Ciśnień i mnóstwo innych ciekawych budowli i miejsc.

Dodatkową atrakcją są znajdujące się niedaleko pola na których odbyła się jedna z największych bitew. O którą z bitew chodzi dowiesz się z filmu.

8. Aktywna turystyka w Ostródzie

Duża liczba miejsc do zwiedzania to kolejna atrakcja tego miejsca. Warto poświęcić trochę czasu żeby poznać je wszystkie.

9. Łatwość dojazdu

Rozbudowana sieć dróg i kolei powodują, że do Ostródy można dojechać z każdego miejsca w Polsce. Szczegóły w filmie.

10. Ostatni powód do odwiedzenia Ostródy dostępny jest tylko dla wytrwałych widzów mojego kanału.

Mam nadzieję, że zachęciłem Cię do odwiedzenia tego przyjemnego miasteczka. Uważam, że warto zatrzymać się na kilka dni i poczuć warmińsko-mazurski spokój.

P.S.

Jeżeli chcielibyście dobrze i tanio zjeść w Ostródzie to polecam Wam bar „Jak u Mamy”. Jedliśmy tam codziennie. Za naprawdę małe pieniądze można zamówić zupę, drugie danie i kompot. Dodatkowo smak i obsługa były wyśmienite. Obsługa cierpliwa, zawsze uśmiechnięta i pomocna. Zaznaczam, że w okresach pory obiadowej czasami trzeba poczekać kilka minut bo kolejka jest duża ale naprawdę warto.

Bar „Jak u Mamy” znajduje się w Ostródzie przy ul. Jana Pawła II 16 -> ich strona na FB.

Noclegu nie polecę Wam żadnego gdyż ten w którym my byliśmy był specyficzny i nietypowy. Nie wiem czy Wam by sie podobał dlatego wolę nie ryzykować.

Andrzej

Andrzej. Facet po 40-stce. Miłośnik zdrowia, zdrowego stylu życia, autor tego bloga. I tak tego nikt nie czyta :)

View all posts by Andrzej →